Tanórai foglalkozások
Kötelező tantárgyak
- magyar nyelv és irodalom, matematika, környezetismeret, ének, rajz, technika, testnevelés, angol (4. o.)
- az első-harmadik évfolyamon napi négy tanítási óra, - a negyedik évfolyamon napi négy vagy öt (heti átlagban négy és fél) tanítási óra
A szabadon tervezhető óraszámok felhasználása
1. évfolyam Magyar nyelv és irodalom 1 óra /7 óra+1 óra = 8 óra/ 1. évfolyam Matematika 1 óra /4 óra+1 óra = 5 óra/
2. évfolyam Magyar nyelv és irodalom 1 óra /7 óra+1 óra+8 óra/ 2. évfolyam Matematika 1 óra /4 óra+1 óra=5 óra/
3. évfolyam Magyar nyelv és irodalom 1 óra /6 óra+1 óra=7 óra/ 3. évfolyam Idegen nyelv- Angol 2 óra /0 óra+2 óra=2 óra/
4. évfolyam Magyar nyelv és irodalom 1 óra /6 óra+1 óra=7 óra/ 4. évfolyam Idegen nyelv- Angol 1 óra /2 óra+1 óra= 3 óra/ 4. évfolyam Környezetismeret 1 óra /1 óra+1 óra=2 óra
Tanórán kívüli (szabadidős) foglalkozások
Igyekszünk a lehetőségeinkhez mérten sokrétű szabadidős programokkal ellátni tanulóinkat. Fontosnak tartjuk, hogy a tanórai tevékenységünket megfelelő tanórán kívüli tevékenységek egészítsék ki.
Egyéni foglalkozások
Iskolánkban a tehetségesebb tanulók képességeinek kibontakoztatására, a gyengébben teljesítők felzárkóztatására a feltételek biztosítottak.
1- 3. osztály: 14 fő, heti 1 óra foglalkozásvezető: Deákné Kónyi Anetta
2- 4. osztály: 7 fő, heti 1 óra foglalkozásvezető: Híves Márta
Napközi
1-2-3-4. osztály: 1 tanulócsoport, napi 3 óra, 21 fő foglalkozásvezetők: Híves Márta, Deákné Kónyi Anetta, Deák Ervin
Szakkörök
Furulya szakkör
1-2. osztály: 12 fő,heti 1 óra, (kezdő) foglalkozásvezető: Deákné Kónyi Anetta
3-4. osztály: 9 fő, heti 1 óra, (haladó) foglalkozásvezető: Deákné Kónyi Anetta
Zöld ág – Életvitel szakkör
1-2-3-4. osztály: 21 fő, heti 1 óra, foglalkozásvezető: Híves Márta
Egyéb foglalkozások
Néptánc
1-2-3-4. osztály: ? fő, heti 1 óra, (haladó) foglalkozásvezető: Deákné Kónyi Anetta
Boldogságórák
1-2-3-4. osztály: 21 fő, havi1 óra, foglalkozásvezető: Híves Márta
Számítástechnika
1-2. osztály: 12 fő,heti 1 óra, (kezdő) foglalkozásvezető: Deák Ervin
3-4. osztály: 9 fő, heti 1 óra, (haladó) foglalkozásvezető: Deák Ervin
Bozsik-foci
1-2-3-4. osztály: ? fő, heti 2 óra a foglalkozásokat szervezi, felügyeli: Deák Ervin
Úszásoktatás
1-2-3-4. osztály: általában 10-12 fő, heti 1 óra az oktatást szervezi felügyeli: Deák Ervin
Kézműves foglalkozások
1-2-3-4. osztály: 21 fő, különböző ünnepkörökhöz kötötten foglalkozásvezetők: Híves Márta, Deákné Kónyi Anetta
Rendezvények, ünnepek, programok
Iskolai rendezvények, házi ünnepek
Tanévnyitó ünnepség
Az aradi vértanúk emlékünnepe
A Magyar Népmese Napja
Márton Napi megemlékezés
Mikulás ünnepség
Pásztorjáték-betlehemezés vagy kántálás
Karácsonyi ünnepi műsor
Betlehemes játék a templomban
A Magyar Kultúra Napja és Madách Imre Emléknap
Farsangi bál
Gergely-járás (Jótékonysági rendezvény)
Anyák napja
Tanévzáró – 4. osztályosok búcsúztatása, bizonyítványosztás
Néptáncos fellépések
Színházlátogatások
Iskolai kirándulások, erdei iskola
Községi rendezvényeken
Iskolaközpontú rendezvények
- Nemzeti ünnepek:
- az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepe
- az 1848-49-es forradalom és szabadságharc ünnepe
- Nemzeti Összetartozás Napja és a Hősök Napja
- Falukarácsony
Szüreti felvonulás Idősek napja Falunap
A napi tevékenység időrendi beosztása Napirend
Iskola nyitva tartása:
07:30 – 16:30- ig
Nyitva tartásunkat a szülők igényének figyelembevételével alakítjuk ki évről, évre.
Tanítási órák és a csengetési rendje:
1. óra 08:00 – 08:45 2. óra 08:55 – 09:40 3. óra 10:00 – 10:45 4. óra 11:00 – 11:45 5. óra 12:00 – 12:45 6. óra 13:00 – 13:45
Ebédidő:
13:00 – 13:30
Napközis tanulás:
14:45 – 15:45
Uzsonna:
15:45 – 16:00
Szabadidős foglalkozások:
13:45 - 14:30-ig
|